Międzynarodowy Dzień Archiwów 2022

W ostatnich latach tworzenie drzew genealogicznych stało się bardzo popularne. Niekiedy zastanawiamy się „Jak się za to zabrać? Gdzie szukać informacji? Jak je porządkować?” Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać na warsztatach genealogicznych organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów przez Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu.

Na warsztaty zapraszamy 9 czerwca 2022 r. w godz. 16.00-17.30 do siedziby Oddziału przy ul. Narutowicza 58. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod numerem 52 357 64 44.

A w poniedziałek 13 czerwca, w godzinach 8.00-15.00, zapraszamy do naszej siedziby w Bydgoszczy przy ulicy Dworcowej 65. To jedna z ostatnich okazji, żeby odwiedzić Archiwum w jego dotychczasowej lokalizacji.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji.

  • najciekawsze archiwalia z zasobu zaprezentujemy na wystawie
  • nasze konserwatorki podpowiedzą jak w prosty sposób zabezpieczyć dokumenty przed zniszczeniem lub naprawić drobne uszkodzenia
  • doradzimy, jak stworzyć drzewo genealogiczne rodziny i uporządkować swoje domowe archiwum
  • pokażemy miejsca niedostępne na co dzień dla naszych gości, takie jak magazyny archiwalne lub pracownia digitalizacji

Zapraszamy także grupy zorganizowane (do ok. 20 osób). Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr. tel. 52 339 54 15